Jump to content (skip navigation)
 
 

O nas

YAMAHA SZKOŁA MUZYCZNA w Łodzi ul.Łagiewnicka 54/56 istnieje od września 2005r.

    Zastanawiają się zapewne Państwo czy muzyka rzeczywiście może mieć jakiś wpływ na rozwój Waszego dziecka. Wszyscy się zgodzą, że dźwięki otaczają człowieka już od jego pierwszych chwil życia ale nie wszyscy wiedzą, że muzyka klasyczna wzmacnia pamięć, wyobraźnię przestrzenną, rozumowanie, logikę. Dzieje się tak między innymi dlatego, że pod wpływem muzyki zwiększa się poziom katecholamin oraz serotoniny, neuroprzekaźników biorących udział w procesie uczenia się.

    Badania wskazują, że słuchanie muzyki instrumentalnej we wczesnym dzieciństwie wspiera również rozwój zdolności matematycznych. Muzyka ulepsza i utrwala proces zapamiętywania, ponieważ stymuluje układ limbiczny, który jest emocjonalnym centrum mózgu i ma ścisły związek z uczeniem się.

    Muzyka również uczy skupienia uwagi na dźwięku, poprawiając jakość komunikacji dziecka z otoczeniem. Ćwiczenia głosowe, w toku śpiewu, mogą być jednym z czynników usuwających wady dzieci z zaburzeniami mowy i wadami wymowy. Emocjonalna strona kontaktu dziecka z muzyką, możliwości samorealizacji w działaniach muzycznych mogą wspomagać stabilizowanie prawidłowego rozwoju psychicznego. Zaś ruch z muzyką jest przyjemnym dla dziecka sposobem ćwiczeń fizycznych, niezbędnych w rehabilitacji zaburzeń narządu ruchu. Muzyka odgrywa więc ważną rolę w życiu, kształtowaniu osobowości dziecka, szczególnie w rozwijaniu jego sfery poznawczej i emocjonalnej.

    Jeżeli chcecie Państwo dać dziecku to co najlepsze, zapraszamy na gratisową lekcję próbną do naszej szkoły. Prowadzimy zajęcia dla dzieci już od 4 miesiąca ich życia. Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie.

Jesteśmy jedną z wielu placówek w Polsce kształcących w systemie Szkół Muzycznych YAMAHA. W krótkim czasie udało nam się stworzyć przyjazną, ciepłą i rodzinną atmosferę, ponieważ praca z dziećmi jest dla nas pasją i spełnieniem zawodowym. 

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej, niezobowiązującej lekcji próbnej!

                        

 

YAMAHA Szkoła Muzyczna

ul. Łagiewnicka 54/56
91-463 Łódź
Tel. +48 601-404-150, +48 693-403-150 
e-mail: yamaha@yamahalodz.pl

 
Początek strony